Spoločnosť Atari vytvorí vlastnú kryptomenu

0
606
atari, vlastna kryptomena, holdingova spolocnost, atari Inc, tetris, pac man, videogames, atari token,Infinity Networks

Atari SA, francúzska holdingová spoločnosť, bývalá spoločnosť Atari, Inc., vydavateľ videohier, ako sú Tetris a Pac Man, zaznamenala zvýšenie ceny akcií o viac ako 60 percent po tom, čo oznámila, že investuje do kryptomien.

Podľa Atariho tlačovej správy začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Atari vytvorí vlastnú digitálnu menu Atari Token, ktorá sa bude používať v platforme digitálnej zábavy založenej na Blockchaine, ktorú vytvorila spoločnosť Infinity Networks v ktorej Atari kúpila 17,5-percentný podiel.

atari


Spoločnosť tiež rozvíja svoje partnerstvo s Pariplay Ltd., online kasínovou hernou spoločnosťou. V priestoroch kasína budú ponúknuté hry Atari, v ktorých hráči môžu hrať za kryptomeny, vrátane predstavenej kryptomeny Atari, pong tokenu, ktorý sa bude venovať kryptomenovým kasínam.

Frederic Chesnais, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Atari v tlačovej správe uviedol:

„Blockchain technológia je pripravená prijať veľmi dôležité miesto v našom prostredí a transformovať, ak nie revolucionizovať, súčasný ekonomický ekosystém, najmä v oblasti videoherného priemyslu a on-line transakcií. Naším cieľom je prijať strategické pozície s obmedzeným peňažným rizikom s cieľom optimalizovať aktíva a značku Atari.“

Spoločnosti, ktoré predtým nemali nič spoločné s  kryptosvetom, zaznamenali zisky, keď sa verejne zladili s kryptomenami a Blockchainom, a to aj napriek tomu, že je to len v mene.

Keď Long Island Iced Tea Corp zmenil svoj názov na Long Blockchain a sľúbil, že sa presunie do biznisu na ťažbu kryptomien, jeho akcia zaznamenala 458 percentný zisk z obchodného pásma. Spoločnosť SEC nedávno navrhla, aby spoločnosti, ktoré pridávajú slovo „Blockchain“ na svoje meno, mohli čeliť zvýšenej kontrole zo strany regulačných orgánov.

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum. Ak nechcete zmeškať žiadnu správu, kliknite na zvonček dole na stránke.