Spoločnosť NEM zastavila sledovanie ukradnutých mincí, účet hackerov je prázdny

0
473
Odborníci potvrdili, že všetky mince NEM (XEM) ukradnuté z najväčšej japonskej  kryptoburzy Coincheck boli prevedené z účtu hackerov, informuje NHK World 22. marca.  Ukradnutých 530 miliónov USD v NEM 26. januára hackeri ukradli z Coincheck 530 miliónov dolárov v NEM kryptomene. Do 1. februára sa v Singapure založenej NEM Foundation podarilo zistiť, že hackeri presúvali ukradnuté mince NEM na rôzne adresy, ale nedokázali zistiť fyzickú polohu hackerov. O mesiac neskôr boli odcudzené mince od spoločnosti Coincheck zistené na kryptografických burzách v Kanade a Japonsku.  Do nedele 18. marca spoločnosť NEM zastavila sledovanie ukradnutých mincí, ktoré podľa NHK urýchlili pohyby meny. Odborníci tvrdia, že nie je možné sledovať ukradnuté mince skoro dva mesiace po hacknutí. Záznamy o transakciách online ukazujú, že zostatok na účte, o ktorom sa predpokladá, že ho používajú hackeri, je nulový.  Najväčší krypto hack v histórii Podľa novej výročnej správy japonskej Národnej policajnej agentúry sa v roku 2017 stratilo viac ako 6,2 milióna dolárov v rôznych kryptomenách, čo nezahŕňa 530 miliónov dolárov, ktoré sa stratili v hackerskom útoku Coincheck.  Dňa 17. marca Cointelegraph uviedol, že spoločnosť Coincheck prestala podporovať tri digitálne meny zamerané na ochranu súkromia; Monero, Dash a ZCash.  Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Coincheck spustila proces refundácie postihnutých používateľov. Kompenzácia je v japonských jenoch vo výške 88,5 jenov (0,83 USD) za jednu mincu NEM. Pokiaľ ide o hodnotu odcudzenej meny, Coincheck hack nesie pochybný názov najväčšieho krypto hacku v histórii. 

Odborníci potvrdili, že všetky mince NEM (XEM) ukradnuté z najväčšej japonskej  kryptoburzy Coincheck boli prevedené z účtu hackerov, informuje NHK World 22. marca. 

Ukradnutých 530 miliónov USD v NEM

26. januára hackeri ukradli z Coincheck 530 miliónov dolárov v NEM kryptomene. Do 1. februára sa v Singapure založenej NEM Foundation podarilo zistiť, že hackeri presúvali ukradnuté mince NEM na rôzne adresy, ale nedokázali zistiť fyzickú polohu hackerov. O mesiac neskôr boli odcudzené mince od spoločnosti Coincheck zistené na kryptografických burzách v Kanade a Japonsku. 

Do nedele 18. marca spoločnosť NEM zastavila sledovanie ukradnutých mincí, ktoré podľa NHK urýchlili pohyby meny. Odborníci tvrdia, že nie je možné sledovať ukradnuté mince skoro dva mesiace po hacknutí. Záznamy o transakciách online ukazujú, že zostatok na účte, o ktorom sa predpokladá, že ho používajú hackeri, je nulový. 


Najväčší krypto hack v histórii

Podľa novej výročnej správy japonskej Národnej policajnej agentúry sa v roku 2017 stratilo viac ako 6,2 milióna dolárov v rôznych kryptomenách, čo nezahŕňa 530 miliónov dolárov, ktoré sa stratili v hackerskom útoku Coincheck.  Dňa 17. marca Cointelegraph uviedol, že spoločnosť Coincheck prestala podporovať tri digitálne meny zamerané na ochranu súkromia; Monero, Dash a ZCash. 

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Coincheck spustila proces refundácie postihnutých používateľov. Kompenzácia je v japonských jenoch vo výške 88,5 jenov (0,83 USD) za jednu mincu NEM. Pokiaľ ide o hodnotu odcudzenej meny, Coincheck hack nesie pochybný názov najväčšieho krypto hacku v histórii. 

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri