Spolupráca Ripple a Santander

0
703
Skupina bankových spoločností Santander bude spolupracovať s firmou Ripple na uvoľnení aplikácie pre medzinárodný prevod peňazí pomocou platforiem Ripple's BlockchainxCurrent a RippleNet. Keď hovoríme o pripravovanom vydaní aplikácie, na medzinárodnej konferencii Fintech v Londýne, včera 23. marca, generálny riaditeľ spoločnosti Santander Nathan Bostock povedal:

Skupina bankových spoločností Santander bude spolupracovať so spoločnosťou  Ripple na uvoľnení aplikácie pre medzinárodný prevod peňazí pomocou platforiem Ripple Blockchain xCurrent a RippleNet.

Keď hovoríme o pripravovanom vydaní aplikácie, na medzinárodnej konferencii Fintech v Londýne, včera 23. marca, generálny riaditeľ spoločnosti Santander Nathan Bostock povedal:

„Na jar, ak sa nám to podarí, budeme prvou veľkou maloobchodnou bankou, ktorá uskutoční cezhraničné platby s technológiou Blockchain.“

 


Koncom januára tohto roka Ana Botinová, generálna riaditeľka spoločnosti Santander, spomenula uvedenie aplikácie do prezentácie zisku spoločnosti v roku 2017, pričom uviedla, že bude dostupná pre Španielsko, Brazíliu, Veľkú Britániu a Poľsko.

ripple

Podľa Business Insider Santander investoval do spoločnosti Ripple v rokoch 2015 a 2016. Tieto dve spoločnosti testovali medzinárodnú platobnú aplikáciu v roku 2016, ktorá ukázala, že technológia spoločnosti Ripple uzavrela transfery za menej ako jeden deň. Platobná aplikácia bude môcť zobraziť aj odhad nákladov na prevod peňazí.

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri