STATUS – SNT

0
2305
kryptomena status snt

Status je kryptomena a platforma založená na blockchaine. Platforma je ako prehliadač, ktorý používateľom umožňuje komunikovať prostredníctvom aplikácie „Messenger“. Projekt bol spustený v roku 2017 a sľubuje veľa. Prichádza s čerstvou inováciou, ktorá bude určite prístupná pre veľa nadšencov.

 

Platforma je pripojená k sieti Ethereum a je k dispozícii v oboch systémoch Android a iOS. Spoločnosť, ktorá tento projekt vyvinula, je Status Research and Development GmbH so sídlom vo Švajčiarsku.

Status má symbol SNT


Ako funguje platforma Status?

Platforma pracuje na blockchaine Ethereum. Používa protokol typu peer-to-peer, rovnako ako Ethereum. Ide o decentralizovanú platformu a umožňuje vývojárom navrhnúť vlastné inteligentné zmluvy(smart kontrakty). Je to skvelá príležitosť pre používateľov, pretože si nepotrebujú stiahnuť plnú verziu blockchainu spoločnosti Ethereum, ale aj napriek tomu zabezpečuje vysokú funkčnosť a bezpečnosť.

Vývojári vidia Status ako novú zdokonalenú platformu sociálnych médií. V každom prípade funguje ako sieť založená na blockchaine a umožňuje kúpiť, ukladať a predávať všetky Ethereum kryptomeny.

Funkcie Status

Status pracuje s dApps – distribuovanými aplikáciami. Jedna z nich sa nazýva uPort ID. Poskytuje bezpečnosť, pri spojení s inými obchodníkmi. Šifruje identifikáciu zariadení a umožňuje viac digitálnych interakcií. Okrem vyššie uvedenej aplikácie sa blíži k ETERICS, ktorý poskytuje decentralizované poistenie.

Všetky distribuované aplikácie umožňujú urobiť Status prehliadač účinnejším, lacnejším a transparentnejším.

Ako môžete kúpiť Status

Na celosvetovom trhu existuje viac ako 3 miliardy SNT. Ale ako ich môžete získať? Bohužiaľ nie je možné zakúpiť mince priamo za FIAT. Najprv musíte kúpiť Bitcoin pomocou služieb ako Coinbase alebo Localbitcoins a následne vymeniť na Bittrex alebo Poloniex za SNT.

Ako skladovať Status

Ak chcete skladovať SNT, odporúčame vám oficiálnu peňaženku nazývanú Status Wallet. Môžete tam skladovať, predávať a prijímať Ethereum, Status a iné hlavné kryptomeny. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať e-mail na oficiálnej webovej stránke služby Status a vyskúšať si peňaženku. Táto sľubuje silnú bezpečnosť a novú úroveň technológie pre krypto peňaženky.

Výhody platformy Status

– ide o decentralizovanú platformu

– Je to prehliadač, ktorý umožňuje používateľom komunikovať s ostatnými obchodníkmi

– Je postavený na blockchaine Ethereum. To znamená, že môžeme veriť, že to nie je podvod

– Môžete skladovať kryptomeny pomocou pokročilej peňaženky, nazývanej Status Hardware Wallet

– Má silné zabezpečenie a súkromie vďaka algoritmom dApps a peer-to-peer

– Umožňuje vývojárom vytvoriť inteligentné zmluvy

Nevýhody Status

– SNT nemôžete nakupovať priamo za fiat

Záver

Status je pomerne sľubnou platformou. Poskytuje funkcie sociálnych médií aj funkcie blockchainu. Je ešte na svojom začiatku, ale možno v budúcnosti bude vládnuť kryptomenam. Kto vie?

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum