Substratum (SUB)

0
5445
Substratum

Pre zastáncov neutrálneho internetu, ktorých sklamalo rozhodnutie U.S. Federal Communications Commission(FCC) o tom, že nezrušia kontrolu internetu a nestane sa z neho neutrálne miesto, vyzerá teraz ako svätý grál.

 

Substratum začalo rásť potom, ako prišlo rozhodnutie FCC.  Práve teraz zastáva 90-tu pozíciu s marketcapom $274 miliónov.


Substratum je ERC-20 token, ktorý pomáha decentralizovanému internetu.

V Substratum internete môžu uživatelia prehliadať stránky, použiť prehliadač alebo hostovať schopností iných užívateľov.

Týmto užívateľom môže byť hocikto na svete plus môže svoj počítač zazmluvniť na prenájom a dostane za to SUB-y. Lepšie ako platiť fixný poplatok za používanie.

Veľa dobrovolníkov sa zúčastnilo v Decembri na beta teste systému a ak všetko prebehlo dobre, niekedy teraz začiatkom roka 2018 spustia alfa verziu.

Systém je open-source a postupne budú pridávať rôzne doplnky, ako aplikácie pre developerov, tvorbu stránok a takisto aj app store, kde môžu developeri predať svoje appky.

Hlavnými konkurentmi sú Golem a Elastic.

Substratum je efektívna a lacná alternatíva  pre ľudí, ktorí majú internet regulovaný ako Čína a pre ľudí, ktorí chcú decentralizovaný internet.

Toto nie je finančná rada!

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri