Súhrn udalostí posledných dní

0
526
bitcoin, cena, regulacie, nárast, hodnota, ebay, paypal, udalosti, novinky, spravy, kryptoweb, forum

Cena Bitcoinu 

Bitcoin zažil ďalší volatilný týždeň, pretože strach po väčšom regulačnom zákroku narástol pred zahájením vypočutia senátu USA.  Bitcoinu sa však podarilo opäť získať hodnotu 8000$ po tom, ako spadol  na 6111 dolárov v utorok minulý týždeň. 

Cena Bitcoinu  sa stabilizovala vďaka opatrne optimistickému tónu o kryptomenách počas rozpravy v senáte  USA nazvanom „Virtuálne meny: Úloha dohľadu Komisie pre cenné papiere a burzu v USA a Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures“. 


Na pojednávaní vedúci sekcie SEC, Jay Clayton a predseda komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) J. Christopher Giancarlo sa zaoberali všetkými otázkami súvisiacimi s kryptomenami spolu so zástupcami bankového priemyslu. Clayton aj Giancarlo pozitívne hovorili o blockchaine  a digitálnych  menách, ale uviedli, že je potrebná primeraná regulácia. Giancarlo ďalej povedal:  

 „Dlhujeme tejto novej generácii, aby sme rešpektovali ich záujem o túto novú technológiu s dômyselným regulačným prístupom“.  

To vyvolalo rast ceny Bitcoinu, keďže sa to považuje za signál schválenia pre digitálne meny. Pozitívne vyhlásenie Giancarla by však nemalo byť veľkým prekvapením, keďže CFTC bol regulačným orgánom, ktorý koncom roku 2017 schválil kontrakty s terminovanými Bitcoin futures. 

Celkovo bol trh s kryptomenami v priebehu týždňa slabší, pričom Bitcoin (BTC) stratil približne 10% hodnoty a väčšina hlavných altcoinov klesla o 10 až 15%. 

 

Samoregulačný orgán 

Zatiaľ čo vládne mechanizmy sú zaneprázdnené úradnou politikou v oblasti kryptomien, priemysel by mal postupovať ďalej a vytvoriť samoregulačný orgán. To bol jeden z kľúčových krokov spomenutých  na podujatí  Yahoo Finance v New Yorku 7. februára. 

Brian Quintenz, člen CFTC poukázal na to, že v rozpore s očakávaniami mnohých  ľudí z ekosystému kryptomien, vypočutie zo 6. februára neprinieslo rozhodnutia,  ktoré by podporili zvyčajný strach ohľadom osudu virtuálnych mien. Quintenz počas rozhovoru pre médiá na akcii Yahoo uviedol:

 „Dobrým znamením bolo, že ste nikoho v senáte nepočuli povedať – nie, absolútne nie, to nie je bezpečné, musíme to zastaviť za každú cenu. Nikto to nepovedal“ 

Zdôraznil tiež, že akékoľvek konanie v Kongrese na zmiernenie medzery identifikované SEC a CFTC je pravdepodobne vecou vzdialenej budúcnosti. Preto pokračoval, že je povinnosťou samotného priemyslu vytvoriť samoregulačnú organizáciu, aby ochránila seba a investorov. 

 

Kryptobloger okradnutý 

Bloger, ktorý je všeobecne považovaný za povzbudzujúci a altruistický zdroj on-line informácií pre globálnu komunitu, bol napadnutý vo svojom dome a okradnutý. 

24-ročný Pavel Nyashin, známy ako plnohodnotný bloger z kryptosveta, zaplatil privysokú cenu za vyhlásenie svojho bohatstva online. Oznámenie verejnosti o jeho súčasných aktívach viedlo k tomu, že zločinci našli jeho bydlisko a okradli ho.  Nyashin stratil 24 miliónov rubľov (411 660 dolárov), keď ho napadli v jeho dome v Leningrade. 

 

Mesto Berkeley v Kalifornii hľadá spôsob ako urobiť ICO 

Berkeley v Kalifornii je unavené tým, že je príliš závislé od federálnej vlády. Obyvatelia robia všetko, čo je v ich silách, aby sa uistili, že aj keby vláda Donalda Trumpa uskutočnila svoje hrozby, že prestane financovať mestá,  Berkeley sa bude môcť udržať  kryptomenou, ktorú by podporovali komunálne dlhopisy miestnej samosprávy. 

Berkeley, mesto v štáte Kalifornia, plánuje spustiť svoju počiatočnú ponuku mincí (ICO), v snahe znížiť do značnej miery svoju závislosť na financovaní federálnej vlády. Projekt ICO by predával kryptomenu podporovanú vládnymi komunálnymi dlhopismi, povedal člen mestskej rady Berkeley Ben Bartlett. 

„Berkeley je stredom odporu a kvôli tomu aby fungovalo, musí mať svoju vlastnú mincu“ 

Bartlett spolu s kľúčovými obyvateľmi mesta Berkeley, ako je primátor mesta Berkeley Jesse Arreguin, Fintech startup Neighbourly a UC Berkeley Blockchain Lab, vytvorili výbor, ktorý by formuloval stratégiu pre kampaň ICO. 

 

Korelácia medzi Bitcoinom a zlatom 

Lourney v rozhovore pre CNBC uviedol, že výskum poukazuje na trend medzi cenami zlata a kryptomenami. Louney, komoditný analytik spoločnosti RBC uviedol, že na začiatku bolo pre neho a jeho kolegov veľmi ťažké vykresliť trend, pretože Bitcoin bol na trhu krátko v porovnaní so zlatom alebo akoukoľvek inou obchodovanou komoditou.  

 „Keď skúmame, ako sa trhy  pozerajú na Bitcoin a zlato, vidíme veľa znakov vedúcich k teórii okolo vzťahu medzi týmito dvomi komoditami“ .

Avšak veci sa začali meniť na konci roka 2017, keď starostlivo sledoval svoje dátové body a korelácia sa stala negatívnou. Tento obrat bol tiež v čase, keď bola cena Bitcoinu na rekordnej úrovni a obchodoval sa  takmer za 20 000 USD. 

 

Japonsko oznámilo daň pre Bitcoin 

Národná daňová agentúra v Japonsku sa konečne vyjadrila ohľadom zdaňovania kryptomien, čo vyvolalo obavy, že tieto zisky by mohli byť zdanené až 50%. Akýkoľvek zisk, ktorý vznikol z kryptomien, je teraz klasifikovaný ako „rôzny príjem“, ktorý zahŕňa akékoľvek zisky z predaja, obchodovania, nákupu tovaru, ťažby a forkov. 

Rozhodnutie bolo oznámené 1. decembra 2017 s vydaním dokumentu, ktorý načrtáva postoj agentúry k obchodovaniu s kryptomenami. 

V rámci individuálnej daňovej sekcie dokument tiež uviedol, že nie je potrebné deklarovať výnosy z digitálnej meny „pre tých, ktorí majú príjmy vo výške 200 000 (1838 dolárov) alebo menej predajom virtuálnej meny za predpokladu, že nemajú žiadny iný príjem. Všetci ostatní budú musieť priznať svoje zisky v daňovom priznaní v termíne od 16. februára do 15. marca. 

 

Ebay podpísal kontrakt s Adyen a BitPay 

Nadnárodná globálna spoločnosť online obchodovania považuje kryptomeny za „platobnú metódu“, ale senior viceprezident spoločnosti eBay America Scott Cutler sa domnieva, že eBay ešte nie je pripravený na taký veľký krok. 

Podľa Cutlera by portál online obchodovania mohol zaviesť platby v kryptomenách. V rozhovore pre Yahoo Finance podpredseda podotýka nárast popularity kryptomien. Výkonná rada uviedla, že eBay poškuľuje po kryptomenách, ale zatiaľ nie je pripravený na ich prijatie. Cutler povedal:  

„Toto je trend, o ktorom všetci hovoria, ale bohužiaľ my v súčasnosti neprijímame Bitcoin ako spôsob platby. Vážne však zvažujeme, že ak sa kryptomeny stanú ešte viac mainstreamové, musíme ich aj my implementovať do eBay“. 

eBay oznámil na svojich stránkach svoj plán na zrušenie  PayPalu, ako  primárnej platobnej možnosti, čo sa zle odzrkadlilo na akciách spoločnosti PayPal (PYPL).  

Dňa 31 januára 2018, Cutlerova firma oznámila, že namiesto toho podpísala dohodu s Adyenom, spoločnosťou so sídlom v Amsterdame, ktorá sa stane primárnym spracovateľom platieb eBay. A čo je ešte dôležitejšie, Adyen spolupracuje s platformou BitPay, populárnou platobnou platformou, ktorá umožňuje všetkým klientom Ayden využívať ich služby. Čo sa týka dohody, blog BitPay uviedol:

„Adyenoví obchodníci teraz môžu ľahko prijímať Bitcoin ako spôsob platby v ich kontraktoch s eBayom. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum