Telegram ICO získal troch významných investorov

0
679
telegram, ico, Perkins Caufield & Byers, telegram ico, ton, kryptomeny, nova kryptomena, portfolio

Ambiciózny projekt Telegram ICO vo výške 1,2 miliárd dolárov by mohlo byť vypredané skôr, ako príde do predaja. Spoločnosti Kleiner Perkins Caufield & Byers, Benchmark a Sequoia Capital spísali s Telegramom každá kontrakt na  20 miliónov dolárov, uviedol Financial Times zo zdrojov blízkych firmám . Telegram, šifrovaná aplikácia na odosielanie správ, ktorá je zameraná na ochranu súkromia, je veľmi široko populárna v komunite šifrovacích zariadení a mohla by byť najväčším trhákom z ICO v roku 2018, čím si nastaví latku pre zvyšok roka.

ICO je moderný spôsob, ako na začiatok  získavajú kapitál začínajúce podniky a v roku 2017, získali všetky ICO projekty približne 20 miliárd dolárov. Najväčšou sumou sa môže pochváliť  úložný súbor Filecoin, ktorý získal 257 miliónov dolárov, druhou spoločnosťou je  kanadská aplikácia na odosielanie správ pre dospievajúcich, Kin, ktorá získala približne 100 miliónov dolárov aj pri vylúčení miestnych investorov z kampane kvôli reguláciám, napriek tomu že je primárne určená práve pre nich.

Telegram spustil zatiaľ len predpredaj pre veľkých investorov a chcel by v tomto kole vyzbierať  600 miliónov dolárov.


Dubajský projekt Telegram ponúka niečo, čo ostatným ICO chýba – 170 miliónov používateľov a vyše miliardy správ každý deň.

Telegram plánuje vyvinúť vlastný blockchain, nazvaný TON, na ktorom bude existovať token so symbolom TON, ktorý bude platidlom za služby. Táto platforma nebude spustená skôr ako v roku 2019.

 Podľa nás bude mať tento projekt veľký úspech, myslím, že sa máme na čo tešiť.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum