UBER v kryptosvete

0
884
uber
UBER eco

Bolo len otázkou času, kým sa spoločnosť Uber (platforma zdieľania áut ako taxíky) oddelí od svojich kontroverzných služieb týkajúcich sa taxíkov, doručovania potravín a ukrojí si kus E-Commerce koláča. Garrett Camp, spoluzakladateľ spoločnosti Uber oznámil, že využíva službu na podporu spustenia svojej vlastnej kryptomeny. 

 

Token, vhodne pomenovaný „Eco“ bol navrhnutý pre použitie v každodenných platbách a stáva sa vážnym súperom  Bitcoinu. 

Predpokladom Eco je, že proces overovania transakcií medzi blockchainami bude oveľa efektívnejší ako Bitcoin, ktorý je známy svojimi ťažkými banskými procesmi. Časť toho však bude znamenať, že na rozdiel od spoločnosti Bitcoin nebudú transakcie úplne decentralizované, čo znamená, že transakcie budú v podstate úplne vysledovateľné a používatelia systému Eco tak budú mať nulovú anonymitu. 


Podľa spoločnosti Techcrunch:  

„Cieľom Eco je používať iba overené uzly pre podporu siete a potvrdenia transakcií, čo znamená, že nikto anonymný nebude môcť spustiť uzol a potvrdiť transakcie, aké by sa mohli robiť v sieti Bitcoin. Hoci to v podstate odstraňuje otázky 51% útokov alebo iných podvodov, znamená to aj to, že nebudú skutočne decentralizované.“ 

 

Camp sa tiež zameriava na vytvorenie užívateľsky prívetivého rozhrania na podporu technológie Eco, ako platobnej možnosti v reálnom živote, čo umožní kompatibilitu s celým radom mobilných aplikácií a v podstate vytvára peňaženku, ktorú môžu využívať aj najmenej technicky zdatní používatelia. 

Toto je jasne ďalším príbehom rastu značky Uber, vzhľadom na ich nedávne obvinenia vrátane toho, že stratili licenciu pre operátorov v Londýne. Možno Eco je pokusom o osvieženie obrazu Uberu. S projektom, ktorý podporuje Eco Foundation, a tvrdenia Campa, že Blockchain transakcie budú oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu než Bitcoinové, ide o pokus skutočne sa zmeniť, znížiť uhlíkovú stopu spoločnosti Uber a vytvoriť technológiu prístupnú pre všetkých, alebo sa Camp len rozhodol, že skutočne to môže priniesť peniaze. 

 

Zdroj: cryptodaily.co.uk

Ak sa vám páčia naše stránky a radi by ste nás podporili, budeme vďační za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete aj na  Twitteri