Už aj na Slovensku kúpite nehnuteľnosť za kryptomeny

0
673
Kryptomeny sa adaptujú do nášho života a to celkom rýchlym tempom. Ešte nedávno o nich veľa ľudí ani len nepočulo a dnes už máme aj u nás na Slovensku vo viacerých mestách rozmiestnené Bitcoinmaty (bankomaty na kryptomeny). Dokonca aj niektorí obchodníci ponúkajú možnosť platby kryptomenami za svoje produkty. Nedá mi nespomenúť aj spoločnosť Alza, ktorá prijíma platby Bitcoinom a vo svojich predajniach má umiestnené Bitcoinmaty na výmenu krypto za Eur a naopak. Ale vedeli ste, že už aj u nás si môžete kúpiť za kryptomeny napríklad byt? Áno, čítate správne. Dnes som natrafil na jednom realitnom portály na inzerát, v ktorom bolo uvedené:

Kryptomeny sa adaptujú do nášho života a to celkom rýchlym tempom. Ešte nedávno o nich veľa ľudí ani len nepočulo a dnes už máme aj u nás na Slovensku vo viacerých mestách rozmiestnené Bitcoinmaty (bankomaty na kryptomeny).

 

Dokonca aj niektorí obchodníci ponúkajú možnosť platby kryptomenami za svoje produkty. Nedá mi nespomenúť spoločnosť Alza, ktorá prijíma platby Bitcoinom a vo svojich predajniach má umiestnené Bitcoinmaty na výmenu krypto za Eur a naopak.


Ale vedeli ste, že už aj u nás si môžete kúpiť za kryptomeny napríklad byt? Áno, čítate správne. Dnes som natrafil na jednom realitnom portály na inzerát, v ktorom bolo uvedené:

„Prijímame platbu v hlavných kryptomenách (BTC, BCH, ETC, LTC, DASH, ADA, atď.)“, tak som kontaktoval inzerenta a ten mi to ochotne vysvetlil.

 PRIMA BYTY s.r.o.:

„Popravde, my sme dali crypto-inzerát len na skúšku, lebo máme technické aj účtovné kapacity takúto platbu akceptovať, ale hovoríme o top 5-7 kryptomenách. Osobne sa čudujem, že za pol roka sa až na niekoľko scestných zúfalcov v podstate nikto seriózny neozval, očakávali sme aspoň 1-2 klientov týmto spôsobom. Ako krypto-evangelista to beriem tak, že kryptomena je len ďalšia forma platby za náš produkt, takže prečo to ľuďom neponúknuť.“

Z odpovedi sme sa dozvedeli, že na Slovensku zatiaľ veľký záujem o platby kryptomenami na realitnom trhu nie je alebo skôr ľudia ešte na krypto nezískali toľko, aby si mohli dovoliť kúpiť nehnuteľnosť. Verím však, že to dlho nepotrvá a čoskoro budú kryptomeny bežne používané na platby za tovar a služby tak, ako dnes fiat meny a kreditné karty.

No v prípade, že ste stihli naskočiť na kryptovlak ešte v roku 2017, niečo ste investovali a uvažujete nad kúpou nehnuteľnosti, možno práve vás poteší táto príležitosť, aj keď sa da predpokladať, že predajca prenesie transakčne poplatky a iné extra náklady na kupujúceho.

Odkaz na stránku: www.primabyty.sk

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE