Viac ako 100 tisíc dolárov už vyberie samotná štvrtina startupov

0
671
Token sales zažívajú ťažké časy. Počet regulácií rastie, čo nováčikov ženie do náručia akreditovaných / kvalifikovaných investorov, avšak ani s ich

Token sales zažívajú ťažké časy. Počet regulácií rastie, čo nováčikov ženie do náručia akreditovaných / kvalifikovaných investorov, avšak ani s ich „výpomocou“ sa nedarí vybrať vysnívané množstvo finančných prostriedkov. Rekordne nízke sumy tak získava nielen ICO trh, ale aj individuálne projekty.

Túto skutočnosť potvrdzuje aj analýza spoločnosti Elementus, ktorá sa špecializuje na spracovávanie dát z rôznych blockchainov. Práve vďaka tomuto spôsobu „sosania“ dát by sme sa mohli vyhnúť problémom s nováčikmi, ktorí výsledky ICOs zverejňovať nechcú alebo s nimi nejakým spôsobom manipulujú.

Objavujú sa však aj hlasy skeptikov, ktorým pripadá uvedené množstvo ICOs (rovnako ako celkové vybrané sumy) podozrivo veľké. A tak sami radšej zostanú pri konzervatívnejších číslach potvrdených minimálne dvoma zdrojmi. Či už je to tak alebo onak, dnešné výsledky sú (z hľadiska percentuálnej úspešnosti) veľmi podobné tým, ktoré kedysi zverejnili analytici z TokenData. A to aj napriek tomu, že Elementus pracuje so skoro dvojnásobne väčším datasetom, ktorý zahŕňa neuveriteľných 1773 počiatočných ponúk mincí alebo tokenov.


Z neho potom vyliezla zaujímavá informácia: Kým ešte v auguste minulého roka získala 100 tisíc dolárov celá polovica kryptomenových startupov, o rok neskôr túto sumu nedosiahla ani štvrtina vyberajúcich. To môže byť spôsobené väčšou vyberavosťou investorov, ktorí už nerozdávajú peniaze takmer na počkanie, a miesto pozerania na whitepaper (bielu knihu projektu) preferujú investíciu do spoločností s nejakou históriou. Ako príklady uvádza Max Galka Tzero a London Football Exchange.

Nadšenie šéfa Elementus z istého „dospievania trhu“ však nezdieľajú úplne všetci. Ozývajú sa aj hlasy tých, ktorí tvrdia, že pôvodná myšlienka verejných ICOs (IPCOs), ktorá umožnila investovanie a uskutočňovanie nápadov i tým „obyčajnejším“ z nás, je kvôli regulátorom, venture kapitalistom atď. dávno mŕtva.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE