Vitalik Buterin informuje o novom „Spoločenstve fondu Ethereum“, ktorý sponzoruje infraštruktúru ETH

0
686
Vitalik Buterin, Ethereum, ETH, kryptomena

Niekoľko veľkých projektov na báze Ethereum sa spojilo s cieľom vytvoriť komunitný fond Ethereum (EFC), ktorý je prostriedkom na spojenie a financovanie rastu infraštruktúry spoločnosti Ethereum (ETH).

Zakladajúcimi členmi EFC sú spoločnosti OmiseGo, Cosmos, Golem, Maker, Global Brain Blockchain Labs a Raiden.

Spoluzakladateľ Ethereum Vitalik Buterin, výkonný riaditeľ Nadácie Ethereum Ayako Miyaguchi a generálna riaditeľka spoločnosti OmiseGo Vansa Chatikavanij sa k projektu zaradia ako poradcovia.


Počiatočným základom EFC je program Infraštruktúrny grant, ktorý webová stránka popisuje ako

„Trvalá finančná dotácia na podporu a pomoc pri budovaní kľúčovej otvorenej infraštruktúry, nástrojov a aplikácií.“

EFC nie je prvou globálnou iniciatívou na báze Ethereum vytvorenou na rozvoj infraštruktúry spoločnosti Ethereum. Enterprise Ethereum Alliance (EEA), ktorá bola spustená vo februári 2017, je najväčšou iniciatívou open-source blockchain na svete.

V súčasnosti spolupracuje s viac ako 200 organizáciami vrátane veľkých finančných inštitúcií ako JPMorgan, Santander a Mastercard, Intel. Cieľom neziskových organizácií je priniesť súkromie, škálovateľnosť a bezpečnosť rozvoju Ethereum a Ether blockchainu.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum. Ak nechcete zmeškať žiadnu správu, kliknite na červený zvonček dole na hlavnej stránke.