Výpočtový výkon siete Ethereum dosiahol svoje trojmesačné minimum

0
627
#ethereum

Hashrate je teraz na úrovni 257 TH /s, pričom od marca tohto roka sa pohybuje v rozpätí medzi 250 až 290 TH /s. Nižší hashrate je dávaný do súvislosti s poklesom ceny ETH pod 200 dolárov.

 

Mimo všeobecne negatívny sentiment na kryptotrhu vyjadrený poklesom cien kryptomien môže byť na vine aj malá využiteľnosť ethereových distribuovaných aplikácií a opakované upchatie siete (napríklad tento rok v auguste v súvislosti s hrou FOMO3D využívajúce chytrých kontraktov Etherea). Mnoho altcoinov, ktoré využívajú Ethereum blockchain, navyše tento rok zaznamenáva silný pokles k čomu prispeli aj pochybnosti okolo serióznosti niektorých na nich naviazaných ICO projektov.


ETH sa teraz podľa indexu Worldcoinindex obchoduje okolo 194,5 dolárov. Viac ako tretina obchodov s ETH je v páre s BTC. Obchodovanie s ETH potom predstavuje zhruba 13 percent celkových objemov obchodov s kryptomenami.

Jeremy Rubin, vývojár Bitcoin core a technický konzultant projektu Stellar (XLM):

„Ethereum (ETH) môže ísť k nule, a to nielen na trhovú hodnotu, ale aj ako úžitkový token v sieti, pretože sa môže stať nepotrebným.“

Uviedol to v článku nedávno publikovanom na TechCrunch, kde vysvetľuje svoje argumenty. Tento článok vyvolal okamžité spory s komunitou Etherea, ktorá obhajovala užitočnosť ETH. Vitalik Buterin, spoluzakladateľ Etherea, vo svojej dlhej odpovedi na Reddite odmietol Rubinove argumenty. Konštatoval, že teoreticky je to síce možné, ale je veľmi nepravdepodobné, že dôjde k zániku ETH a odkázal na dve bezprostredné zmeny v protokole Etherea.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE