Yahoo sa púšťa do sveta kryptomien – Z trhu miznú špekulanti tipujúci na pokles – Druhá šanca pre Bitcoinové ETF

0
786
Internetový obor Yahoo po novom spúšťa obchodovanie s kryptomenami, špekulanti na pokles začínajú vypratávať svoje pozície, americký regulátor SEC sa chystá preskúmať všetkých deväť nedávno zamietnutých žiadostí o schválenie Bitcoinových ETF a londýnska International Currency Exchange vydáva globálnu platformu pre obchodovanie s kryptomenou Bakkt. Svet kryptomien zaznamenal v poslednej dobe veľa prevažne pozitívnych správ. Bitcoinové futures kontrakty špekulujúce s prepadom ceny boli minulý týždeň na historicky najnižších hodnotách, čo by mohlo indikovať dlho očakávanú zmenu trendu kryptomenového trhu. Podľa dát americkej Komisie pre termínované obchodovanie s komoditami (CFTC) bol počet kontraktov špekulujúcich na pokles Bitcoinu iba 1266, čo je najnižšie číslo od decembrového uvedenia na trh.

Internetový obor Yahoo po novom spúšťa obchodovanie s kryptomenami, špekulanti na pokles začínajú vypratávať svoje pozície, americký regulátor SEC sa chystá preskúmať všetkých deväť nedávno zamietnutých žiadostí o schválenie Bitcoinových ETF a londýnska International Currency Exchange vydáva globálnu platformu pre obchodovanie s kryptomenou Bakkt.

 

Svet kryptomien zaznamenal v poslednej dobe veľa prevažne pozitívnych správ

Bitcoinové futures kontrakty špekulujúce s prepadom ceny boli minulý týždeň na historicky najnižších hodnotách, čo by mohlo indikovať dlho očakávanú zmenu trendu kryptomenového trhu. Podľa dát americkej Komisie pre termínované obchodovanie s komoditami (CFTC) bol počet kontraktov špekulujúcich na pokles Bitcoinu iba 1266, čo je najnižšie číslo od decembrového uvedenia na trh.


„Táto reakcia špekulantov je s najväčšou pravdepodobnosťou pripisovaná blížiacemu sa rozhodnutiu americkej Komisie pre kontrolu cenných papierov (SEC) týkajúceho sa schválenia prvého Bitcoinového ETF spoločnosťami CBOE a Van Eck, ktorému sa pripisujú vysoké šance na úspech. Ďalej tiež silnou podporou investorov, ktorá drží Bitcoin nad hladinou 6000 USD,“ vysvetľuje Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Finanční giganti vstupujú na kryptomenový trh

Jeden z najväčších maloobchodných operátorov výmenných kurzov na svete s obratom vyše 1,8 miliardy dolárov, londýnska International Currency Exchange (ICE) vydáva globálnu platformu pre obchodovanie s kryptomenou Bakkt. Na budovaní projektu sa podieľali napríklad firmy ako Microsoft, Starbucks či BCG. Mnoho investorov a nadšencov do kryptomien verí, že práve Bakkt je novým palivom pre naštartovanie býčej nálady na kryptomenových trhoch.

ICE združuje viac ako 10 tradičných búrz po celom svete vrátane napr. New York Stock Exchange (NYSE), čo by mohlo priviesť do Bitcoinu a ďalších kryptomien „novú krv“ v podobe inštitucionálneho kapitálu. Vďaka svojmu inštitucionálnemu základu bude Bakkt plne podliehať americkej federálnej regulácii.

Bitcoinové ETF majú druhú šancu

Americká Komisia pre cenné papiere (SEC) oznámila, že sa chystá preskúmať všetkých deväť nedávno zamietnutých žiadostí o schválenie burzovo obchodovaných fondov (ETF) spoločnosťami ProShares, GraniteShares a Direxion. Tie boli zamietnuté z dôvodu nesplnenia požiadaviek smerujúcich proti podvodom a manipuláciám. Presný dátum stanovenia rozhodnutia však nebol špecifikovaný. Trhy na túto správu zareagovali miernym rastom. Väčšina analytikov sa však domnieva, že konečné stanovisko SEC-u sa týmto nezmení.

„Preskúmanie môžeme aj napriek tomu považovať za pozitívny signál do budúcnosti, pretože to poukazuje na fakt, že SEC nie je jednoznačne presvedčený o zamietnutí ETF, čomu napríklad nasvedčuje aj fakt, že jeden z členov komisie, konktrétne komisárka Hester M. Pierce, vyjadrila jednoznačný nesúhlas s rozhodnutím o zamietnutí ETF bratov Winklevossových,“ hovorí Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

Yahoo sa púšťa do sveta kryptomien

Yahoo finance spúšťa obchodovanie s kryptomenami Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Okrem toho poskytuje sledovanie štatistík a vývoja grafov kryptomien Bitcoin Cash (BCH), Ethereum clasic (ETC) či EOS. Značná časť kryptomenovej komunity sa k tejto udalosti vyjadrila slovami, že je to dôležitý krok vpred pre globálnu adopciu kryptomien.

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na      Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE