Za náhlym prepadom trhu je Binance – Aktualizované

0
1203
Binance hack
Binance hack

Aktuálny vývoj kurzu Bitcoin aj ďalších kryptomien nerobí momentálne radosť ich držiteľom. Od včerajška cena padá a teraz pád nabral veľmi silné tempo. Ukázalo sa totiž, že rade užívateľov populárnej burzy Binance boli samovoľne predané ich držané kryptomeny a následne opäť nakúpené za vyššie ceny.

Všetko je zatiaľ celkom čerstvé, vec sa rieši napríklad na Reddit alebo Twitteri. Je možné, že došlo k zásahu zvonka, v lepšom prípade pôjde o internú chybu.  

Vyvolanú krízu následne podporilo pozastavenie výberov, čo sa dá na jednu stranu chápať, ako logické opatrenie, na druhú stranu vzbudzuje nervozitu. K tej prispela aj nedostupnosť burzy BitMEX. Tá sa možno ocitla pod záťažou spanikárených užívateľov a bola dočasne nedostupná. 


Podozrivé samovoľné predaja na Binance sa týkajú aj účtov istených dvojfázovým prihlasovaním. 

Bude zaujímavé sledovať, ako sa z tejto záležitosti Bitcoin, ale aj ostatné  kryptomeny  otrasú. Sú dve možnosti – buď ľudia neprestanú Bitcoinu dôverovať a súčasný pád bude len krátkodobým prepadom, ktorý sa za pár hodín opäť dorovná, alebo sa dôvera v kryptomeny naruší a pád bude postupne pokračovať, ako investori budú vyberať svoje peniaze. 

Aktuálne Binance prešetruje vzniknutú situáciu a zatiaľ nie je jasné, či naozaj došlo k hacknutiu burzy. Podľa správ na Twitteri to vyzerá na hack tretej strany a boli hacknuté len účty niektorých užívateľov, ktorí nepoužili oficiálnu web stránku Binance. Žeby najlepší čas na nákup?  

AKTUALIZOVANÉ:

Binance sa k vzniknutej udalosti vyjadrila, že hacknutý bol len program na obchodovanie, ktorý využíval API kľúče platformy Binance a samotná burza nebola nijako napadnutá. Binance sa zachovala férovo a už do pár minút vrátila obchodníkom odcudzené mince.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum