Zažívame najdlhší bear market v histórii Bitcoinu

0
821
Bitcoin aktuálne prechádza najdlhším bear marketom (medvedím trhom) vo svojej histórii. V uplynulých 10 rokoch zaznamenal tri veľké cykly.

Bitcoin aktuálne prechádza najdlhším bear marketom (medvedím trhom) vo svojej histórii. V uplynulých 10 rokoch zaznamenal tri veľké cykly. Tieto tri cykly majú mnoho podobných znakov. Hlavným z nich je, že každý z nich bol dlhší ako ten predchádzajúci.

 

2011 – Prvý eufória okolo Bitcoinu

Hnacou silou pre prijatie Bitcoinu bola v minulosti anonymita a decentralizácia. Technicky zdatný jedinec mohol len za pomoci svojho počítača efektívne ťažiť Bitcoin. Každopádne s rastúcim rozšírením a rastom hodnoty sme zaznamenali vzostup GPU ťažiarov.


Hodnota Bitcoinu dosiahla prvýkrát 1 USD 14. februára 2011.

2014 – Bear market

Bitcoin si po incidente Mt.GOX získal pozornosť celého sveta. Zatiaľ čo väčšina ľudí kryptomenu odmietala, niektorí vizionári si uvedomili potenciál Bitcoinu. Cena za krátky čas vyletela na viac ako 1,100 USD.

Trh sa potýkal s regulačnými zmenami a problémami s ťažbou. Mnoho podporovateľov Bitcoinu uzrelo potenciál blockchainu a jeho použitie v takmer všetkých virtuálnych aplikáciách. Bear market viedol k vývoju platforiem, ako napríklad Ethereum a Dash.

Kryptozima 2018: Bear market

Štandardizácia EVM platformy a ERC-20 tokenov viedlo k vývoju viac ako 2 000 kryptomien. Väčšina z týchto kryptomien boli však falošné alebo slabé projekty, čo viedlo k vytvoreniu bubliny, ktorá v decembri 2017 vystúpila až na hodnotu 700 miliárd USD. Na trhu bolo nespočetne veľa blockchainových projektov. A to všetko spelo k manipulácii a hystérii.

Tento bear market je tiež ovplyvnený regulačnými správami a problémami s ťažbou. Avšak momentálne je najväčším problémom limit počtu transakcií, ktoré Bitcoin za daný čas zvládne spracovať.

Tento bear market trvá 58 týždňov a stále pokračuje.

Trhové cykly

Bitcoin je kompletne decentralizovaný a funguje na princípe PoW (Proof-of-Work) s kontrolovanou zásobou. Počet ľudí a firiem zapojených do kryptomien sa evidentne exponenciálne zvýšil. Nárast ceny bol oveľa väčší ako kedykoľvek predtým. Navyše každý bear market trval dlhšie ako ten, ktorý mu predchádzal.

Vzhľadom k tomu, že Bitcoin momentálne čelí problémom s reguláciou, nízkou transakčnou kapacitou a konkurenciou zo strany altcoinov, stablecoinov a centralizovaných DLT systémov, je jeho budúcnosť zatiaľ nejasná, isté je však, že teraz je to hlavná kryptomena a určite nezanikne! Mať trpezlivosť Hodlera a snažiť sa o zlepšenie bezpečnosti je jediná cesta vpred.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE