Zbohom ICO, vitaj ILP

0
789
IPL, ICO, zbohom ico, blockhive, estonsko, projekty, uverove obstaravanie, kryptomeny, nove ico, co je ipl

Start-up spoločnosť Blockhive založená v Estónsku práve predstavila koncepciu počiatočného úverového obstarávania (ILP).

Podľa spoločnosti Forbes sa odhaduje, že v minulom roku sa v ICO projektoch vyzbieralo viac ako 3 miliardy USD. Metóda získavania finančných prostriedkov má svoje korene v crowdfundingu a meteorický vzostup kryptomien zaplnil firemné pokladnice s kapitálom, ktorý jeho zakladatelia nikdy nedokázali získať konvenčnými metódami. Nie sú však bez chýb.

Blockhive nedávno predstavil koncept ILP; počiatočné zadávanie úverov. Premýšľajte o tom ako o krypto pôžičke, kde veritelia získavajú úrok zo svojej investície. S ILP veritelia , ktorí poskytujú úver spoločnosti Blockhive, získajú 20% svojich ročných vkladov.


Táto metóda má mnoho výhod oproti bežným ICO a tu je 5 dôvodov, prečo sa ILP jednoducho ukáže byť lepšie ako ICO.

1. ICO pre všetkých nie je udržateľné                                                                          Pre získavanie prostriedkov z ICO musia projekty pracovať na blockchaine. Vydávanie nového tokenu pre každý blockchain projekt však nie je udržateľné. To spôsobí, že trh bude extrémne preplnený a v niektorých prípadoch by to viedlo k zlej použiteľnosti kryptomien ako celku. ILP funguje ako pôžička a to, čo môžete preposlať, je zmluva namiesto tokenu. To nás privádza k nášmu druhému bodu.

2. Vaša investícia je skutočne viazaná na rast spoločnosti
Volatilita trhu s kryptomenami má veľa spoločného so špekuláciami a aj keď sa spoločnosti dobre darí, token môže klesať, čím sa vaše investície stávajú dočasnými alebo trvalými stratami. S ILP je vaša investícia zmluvne viazaná na výkonnosť spoločnosti bez špekulácií. Pokiaľ spoločnosť dosahuje zisk, dostanete aj vy svoje výnosy ročne.

3. ILP sú nezdaniteľné
Za posledných pár rokov daňováci hľadali spôsob ako zdaniť kryptomeny. V niektorých krajinách sa podarilo zaviesť zdanenie kapitálových ziskov z rastu kryptomien .

Blokhive používa model založený na úveroch, ktorý úplne odstráni túto hrozbu. Keďže ILP sú skutočné dlhy, vo väčšine krajín nepodliehajú dani.

4. Môže byť použitý aj pre projekty bez blockchainu
Ak chce spoločnosť prevádzkovať ICO, bude potrebovať blockchain. Spoločnosti bez tokenizovaného blockchain systému nemôžu spustiť ICO.

Avšak podľa slov Blockhive „ILP je inovatívny spôsob získavania kapitálu nielen pre začínajúcich podnikateľov, ale aj pre podniky a vládne subjekty, pre získanie potrebných finančných prostriedkov na ďaľší rast alebo financovanie projektov v globálnom meradle“.

5. Bez obmedzení
Ktokoľvek v kryptopriestore si pamätá, čo narobil čínsky zákaz ICO na trhu. Neregulovaná povaha ICO ho vystavuje skeneru mnohých regulačných orgánov, ktoré túto formu získavania finančných prostriedkov nekompromisne sledujú.

ILP je v podstate úver, ktorý je povolený takmer vo všetkých častiach sveta. ILP urobilo bezpečnejšie získavanie finančných prostriedkov ako z ICO a  seriózne spoločnosti budú chcieť použiť tento druh fundraisingového nástroja.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum