Zlato a kryptomeny – optimálny scenár pre rok 2019

0
670
zlato kryptomeny gold

Zlato a kryptomeny sú si na jednu stranu veľmi podobné, na stranu druhú ide o opaky. Podoba je v tom, že ide o alternatívy k súčasnému dominantnému menovému systému.

Opak je v tom, že zlato je alternatívou, ktorá snáď dáva zmysel len v prípade kolapsu systému a technologickom návrate civilizácie o niekoľko storočí späť. Naopak Bitcoin a iné kryptomeny, ako životaschopná alternatíva, idú s posunom technológie dopredu.

Čo by si tak mohol rozumný človek vo vzťahu k týmto dvom aktívam pre rok 2019 priať?


Kryptomeny

Pri kryptomenách sa toto želanie odvíja od ďalšej, netechnologickej podmienky ich zmysluplného šírenia a využitia: je ňou to, že kryptomeny nechajú na pokoji špekulanti, ktorí z nich robia kasíno a následne vzniknutou vysokou volatilitou bránia ich používaniu ako stabilných mien. Inak povedané, kým bude Bitcoin a spol. považovaný za nástroj k rýchlemu zbohatnutiu, nemá šancu naplniť svoj teoretický potenciál.

Zlato

Pri zlate je potom želanie jediné – úplný úpadok záujmu o neho, pretože ten by neznamenal nič iné, než absenciu domnelých aj skutočných hrozieb globálnej ekonomiky a spoločnosti. Oboch už sme si koniec koncov užili už dosť a na strane oných vyložene domnelých hrozieb napríklad ešte doznievajú históriou ignorujúce hlasy o tom, že pokrízové ​​monetárne uvoľňovanie vyvolá vysokú infláciu (ak by ju niečo vyvolalo, potom by to bol skôr kolaps, ktorému toto uvoľňovanie pomohlo zabrániť).

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link